Co naprawdę dzieje się w budownictwie?

Co naprawdę dzieje się w budownictwie?

Postprzez kruszynex 10 Mar 2010, 12:24

Śnieg praktycznie stopniał, temperatury mamy już dodatnie, a ruchu w interesie jak nie było tak nie ma. Mam pytanie do dostawców i producentów materiałów budowlanych: Czy u was również taka "bryndza" w interesie? Wdzięczny będę za opinie przede wszystkim od właścicieli tartaków z całej Polski. Posiadam dobrze wyposażony tartak we wschodniej Polsce, mam rzeczywiście niskie ceny, dobry jakościowo wyrób i zero zamówień... i mam wrażenie, że jak tak dalej pójdzie, to interes trzeba będzie zwijać. Marże mam takie, że ledwo starcza na płace i zapłatę za surowiec. W gazetach piszą, że już wychodzimy z kryzysu. Jeśli tak, to czemu u licha nikomu nie jest potrzebne drewno? Czy nie jest tak, że deweloperzy zaklinają rzeczywistość?
kruszynex

Re: Co naprawdę dzieje się w budownictwie?

Postprzez Maks 07 Cze 2010, 20:59

czytałem jakiś raport z GUS'u z kwietnia i zeznają, że ponoć się już ruszyło. To prawda?
Maks

Postprzez kruszynex 15 Cze 2010, 13:39

Mamy już 15 czerwca, a ja ruchu nie odczuwam.
kruszynex

Postprzez Warrior 27 Cze 2010, 21:57

Deweloperzy oraz pisarze na zamówienie zaklinają rzeczywistość, ale ceny wciąż będą spadać, a kolega chyba jednak na dostawach materiałów budowlanych w tym roku kokosów nie zarobi. Składa się na to kilka przyczyn i banałów opowiadać tu nie będę. Deweloperzy są sami sobie winni i musi kilku spektakularnie zbankrutować żeby pozostali mogli zrozumieć, że marże w całym łańcuszku inwestycyjnym muszą być spłaszczone.
Warrior

Postprzez ACarmann 27 Wrz 2010, 21:05

Patrząc cna ostatnie ceny działek czy też innych nieruchomości,odnosze wrażenie ze nie są wcale takie złe-na nieszczęście dla developerów,a z korzyścia dla zwykłego klienta.
ACarmann

Postprzez kruszynex 01 Lut 2011, 22:14

Minie niedługo rok od mojego wpisu, a ja nie widzę zmian na lepsze. Bryndza totalna! Lasy Państwowe trzymają ceny surowca, który po przerobie jest nie do sprzedania z powodu ceny, której rynek nie akceptuje. O co tu chodzi? Mam wrażenie, że rynek w segmencie drewna budowlanego zjeżdża z górki. Napiszcie, co u was? Jak w innych rejonach Polski, bo okolice Białej Podlaskiej, to już nawet nie Polska B. Raczej C.
kruszynex

Wróć do Rynek pierwotny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość